Naujienos

 • 2018 m. gegužės 25 d.

  Šiandien, gegužės 25 d., Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika, l. e. p. direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius ir Tarptautinių klausimų skyriaus vedėja Giedrė Čiuberkytė susitiko su naujai paskirtu JAV ambasados Varšuvoje žemės ūkio atašė p. Jonn Slette ir JAV ambasados Varšuvoje žemės ūkio specialiste Mira Kobuszynska.

 • 2018 m. gegužės 25 d.

  Epizootinės afrikinio kiaulių maro (AKM) situacijos regione blogėjimą rodo kaimyninėje Lenkijoje nustatytas jau 8 protrūkis, užfiksuotas kiaulininkystės ūkyje. Naujausias ligos protrūkis užfiksuotas ūkyje, esančiame vos apie 13 km nuo sienos su Lietuva. Ūkyje buvo auginamos 82 kiaulės, 32 jų nugaišo.

 • 2018 m. gegužės 24 d.

  Šiandien, gegužės 24 d., tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Agrobalt“ vyksta aukšto lygio politinis forumas, skirtas maisto švaistymo problemai spręsti. Jame pranešimus skaito Europos Komisaras, atsakingas už visuomenės sveikatą ir maisto saugą, Vytenis Andriukaitis, Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) vadovas Jose Graziano da Silva, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir kiti.

 • 2018 m. gegužės 24 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) dalyvauja gegužės 24–26 dienomis Vilniuje vykstančioje tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2018“.

   

 • 2018 m. gegužės 24 d.

  Siekiant mažinti maisto švaistymą, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) parengė „Labdarai ir paramai skirto maisto tvarkymo aprašo“ naujos redakcijos projektą (projektą), kuriam suinteresuotos institucijos, visuomenė ir socialiniai partneriai kviečiami teikti pastabas ir pasiūlymus.

 • 2018 m. gegužės 23 d.

  Maisto produktų, ypač gyvūninių, kokybė ir sauga dažnai priklauso nuo to, kaip jie laikomi ar transportuojami. Netinkama temperatūra gali sugadinti ir patį šviežiausią produktą, todėl primename pagrindines saugaus maisto produktų transportavimo ir laikymo taisykles.

   

 • 2018 m. gegužės 21 d.

  Įsibėgėjant prekybai sezoninėmis šviežiomis daržovėmis ir uogomis, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kiekvienais metais vertina šalies vartotojams siūlomos produkcijos saugą ir kokybę.

 • 2018 m. gegužės 21 d.

  Vakarų Prancūzijoje registruojama vis daugiau arklių rinopneumonijos protrūkių. Šiais metais Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) jau gavo 22 pranešimus apie Prancūzijos Normandijos, Bretanės ir Luaros slėnio regionuose užregistruotus herpeso viruso (Equine Herpes Virus) sukeltus arklių rinopneumonijos atvejus, labiausiai paveikusius sportinius žirgus. Dėl ligos plitimo net buvo atšaukti kai kurie žirginio sporto renginiai Vakarų Prancūzijoje.

 • 2018 m. gegužės 18 d.

  Afrikinis kiaulių maras (AKM) toliau plinta Europoje. Vengrijoje, netoli sienos su Ukraina, užfiksuotas jau šeštas atvejis šiais metais laukinėje faunoje. Moldovos kompetentinga institucija pranešė apie trečią ir ketvirtą protrūkius kiaulių ūkiuose. Lenkijos atsakinga institucija taip pat informavo apie penktą šalyje AKM protrūkį nedideliame ūkyje, kur buvo auginamos 28 kiaulės.

 • 2018 m. gegužės 17 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika, kaip Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos delegacijos narys, vyko į Džakartą (Indonezijos Respublika) ir lankėsi Indonezijos žemės ūkio ministerijoje. Susitikimų su Indonezijos žemės ūkio ministerijos atstovais metu aptarti dvišalio bendradarbiavimo ir maisto produktų eksporto leidimų klausimai.

Atgal