Dažnai užduodami klausimai

 • Kaip gauti gyvūno augintinio pasą?

  1. Gyvūno augintinio savininkas, norėdamas gauti pasą, turi kreiptis į VMVT teritorinį padalinį (pagal savo gyvenamąją vietą). Gyvūnų augintinių savininkams rekomenduojama iš anksto suderinti Gyvūno augintinio paso išdavimo laiką su VMVT teritoriniu padaliniu.

  2. Sudaryti galimybę valstybiniam veterinarijos gydytojui paso išdavimo metu patikrinti gyvūno augintinio tapatybę.

  3. Pateikti dokumentus:

     - Laisvos formos prašymą išduoti gyvūno augintinio pasą (forma).

  Jame turi būti nurodyti gyvūno augintinio savininko duomenys (vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas), gyvūno augintinio duomenys (rūšis, lytis, gimimo data, poodinės mikroschemos (tatuiruotės) numeris), ir patvirtinti, kad prašyme pateikiami duomenys yra teisingi.

  Asmuo, kuris per 12 mėnesių prašo išduoti daugiau kaip 5 pasus, prašyme turi nurodyti jam suteiktą gyvūnų augintinių veisėjo registracijos numerį, prekiautojo gyvūnais augintiniais patalpoms suteiktą veterinarinio patvirtinimo numerį arba patvirtinti, kad yra įtrauktas į Gyvūnų globėjų sąrašą. Asmeniui, kuris prašyme deklaruoja, kad neužsiima gyvūnų augintinių veisimu, prekyba ar registruota gyvūnų globos veikla, ir kuris per 12 mėnesių prašo išduoti daugiau kaip 5 pasus, pasai gali būti išduodami, jeigu jis prašyme nurodo, kad tai vienos vados šunys, katės ar šeškai, arba pateikia dokumentą, kuriuo patvirtinama, kad pasus prašoma išduoti tarnybiniais tikslais naudojamiems šunims arba cirko gyvūnams (šunims, katėms ar šeškams).

     - Asmens tapatybės dokumento kopiją.

     - Veterinarijos gydytojo išduotą dokumentą, kuriuo patvirtinamas gyvūno augintinio paženklinimas poodine mikroschema. Jame turi būti nurodyta ženklinimo data arba poodinės mikroschemos nuskaitymo data, gyvūno augintinio gimimo data, ženklinimą ar poodinės mikroschemos nuskaitymą atlikusio veterinarijos gydytojo vardas, pavardė, spaudas ir parašas. Taip pat galima pateikti  dokumentą, kuriuo patvirtinama, kad gyvūnas augintinis paženklintas tatuiruote iki 2011 m. liepos 3 d. Jeigu augintinio savininkas negali pateikti dokumento apie gyvūno augintinio paženklinimą poodine mikroschema, išduodant pasą nurodoma poodinės mikroschemos nuskaitymo data.

      - Gyvūno kilmę patvirtinantį dokumentą (taikoma tik veisliniams gyvūnas augintiniams, jei jų savininkas nori, kad Paso II skyriaus 3 punkte būtų nurodoma augintinio veislė.) Nepateikus kilmę patvirtinančio dokumento, nurodytame paso punkte įrašoma „neveislinis / mixed breed“ ir skliaustuose, jeigu pageidaujama, įrašoma šuns ar katės savininko nurodyta veislė į kurią gyvūnas augintinis panašus savo išvaizda.

  Jeigu šuo ar katė išveista kitoje šalyje, savininkas turi pateikti tos šalies atitinkamos organizacijos išduotą šuns ar katės kilmę patvirtinantį dokumentą ir gyvūno augintinio pasą (jeigu prašoma išduoti pasą, kai ankstesnis gyvūno augintinio pasas yra sugadintas, netinkamas naudoti arba jame nėra vietos atitinkamiems įrašams) arba trečiosios šalies ar jos teritorijos kompetentingos institucijos išduotą veterinarijos sertifikatą, kai jį privaloma turėti įvežant šunį ar katę iš trečiosios šalies.

     - Patvirtinimą, kad už paso blanką, apmokėta.  Teritoriniame VMVT padalinyje apmokėjimai nepriimami.

  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. lapkričio 2 d. nutarimu nustatyta 4,30 eur valstybės rinkliava už gyvūno augintinio paso išdavimą.

  Mokėjimo rekvizitai

  Įmokos kodas

  5742

  Gavėjas

  Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

  Gavėjo kodas 188659752
  Valstybės rinkliavos suma 4,30 EUR
  Mokėjimo paskirtis

  Už Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teikiamas paslaugas (Gyvūno augintinio paso išdavimas)

  Mokėjimo sąskaitos:

  AB "Citadele" bankas     LT787290000000130151
  AB DNB bankas     LT744010051001324763
  AB SEB bankas     LT057044060007887175
  Akcinė bendrovė Šiaulių bankas     LT327180000000141038
  Danske Bank A/S Lietuvos filialas     LT747400000008723870
  Nordea Bank AB Lietuvos skyrius     LT122140030002680220
  "Swedbank", AB     LT247300010112394300
  UAB Medicinos bankas     LT427230000000120025

  VMI informacija

  Pagarbiai

  Rasa Sirutkaitytė

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus
  vedėjo pavaduotoja
  Tel. (8 5) 249 1651, el. p. rasa.sirutkaityte@vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-01-02

 • Rengiamas planas privataus vaikų darželio steigimui. Kokie konkretūs leidimai būtini iš Maisto ir veterinarijos tarnybos bei kokius dokumentus reikia pateikti?

  Atsakydami į Jūsų pateiktą klausimą, informuojame, kad kiekvienas maisto verslo operatorius, norintis vykdyti veiklą, privalo gauti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (MTSPP) (Žin., 2008, Nr. 123 - 4693).

  MTSPP išduoda teritorinių VMVT pareigūnai, įvertinę maisto tvarkymo veiklos sąlygas vietoje.
  Subjektai dėl pažymėjimo gavimo turi kreiptis į atitinkamą teritorinę VMVT ir jai pateikti:
  * nustatytos formos prašymą,
  * maisto tvarkymo patalpų projektą su įrenginių, baldų ir t.t išdėstymu,
  * maisto tvarkymo proceso aprašymą, projektines gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių ( darbuotojai turi būti pasitikrinę sveikatą ir išklausę higienos mokymo kursus),
  * dokumentus, reglamentuojančius Geros Higienos Praktikos (GHP) (galima nusipirkti „UAB AD Infinitum“ Išganytojo g.4, Vilnius) ar Rizikos veiksnių analizės ir svarbiujų valdymo taškų (RVASVT) principais pagrįsta savikontrolės sistema.
  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Valstybinės maisto ir vaterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Aurelija Načienė
  Tel. 8 800 40 403
  El. p. aurelija.naciene@vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2017-11-24

 • Perku kaime ožkos pieną. Pastebėjau, kad ant dugno atsiranda rausvos spalvos gleivėtos nuosėdos. Ar tai reiškia, kad ožkos kažkuo serga? Ar pienas gali būti pavojingas? Kur pieną galima būtu patikrinti? Ačiū.

  Atsiradus piene pakitimų, pieną vartoti maistui negalima. Pieną būtina ištirti laboratorijoje, kurią galima pasirinkti pagal gyvenamąją vietą. Visuose Nacionalinio veterinarijos ir maisto rizikos vertinimo instituto laboratorijose Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje, Panevėžio bei kituose rajoninėse laboratorijose, kurios atlieka šį tyrimą.
  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

  Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji specialistė Antonina Greičiuvienė

  Paskutinė atnaujinimo data: 2017-11-24

 • Esu ūkininkas auginantis triušius mėsai. Norėčiau įsirengti skerdyklą triušiams skersti ( iki 600 vnt. per mėn.). Kur galėčiau rasti informacijos apie reikalavimus tokioms skerdykloms ir pan. Iš anksto dėkoju.

  Jūsų skerdykloje planuojamas triušių skerdimas pagal apimtis atitiktų kiškinių gyvūnų šviežios mėsos tiekimo mažais kiekiais vietinei rinkai reikalavimus t.y. 600 vnt. per mėnesį arba ne daugiau 150 gyvūnų per savaitę. Tokio pajėgumo skerdykloms taikomi supaprastinti reikalavimai ir joms nėra suteikiamas veterinarinio patvirtinimo numeris. Tokio pajėgumo skerdykloms įrengti taikomi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2005 m. gruodžio 22 d. įsakymu Nr. B1- 717 patvirtinti Paukščių ir kiškinių gyvūnų šviežios mėsos tiekimo mažais kiekiais vietinei rinkai veterinarijos reikalavimai (Žin., 2005, Nr. 153-5667), kuriuse nustatyti tokių skerdyklų įrengimo ir šviežios mėsos tvarkymo reikalavimai. Dėl tokios skerdyklos įrengimo  Jums reikėtų kreiptis į teritorinės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistus, kurie Jums suteiks reikiamą informaciją dėl tokios skerdyklos įrengimo reikalavimų, o taip įregistravimo tvarkos teritorinėje VMVT.
   
  Atsakė:
  Jonas Stanius
  vyr. veterinarijos gydytojas-valstybinis veterinarijos inspektorius
  VMVT, Veterinarijos sanitarijos skyrius

  Paskutinė atnaujinimo data: 2017-11-24

 • Stengiuosi vartoti kiek įmanoma natūralesnius produktus. Norfos parduotuvėje pamačiau Lay's firmos krosnyje keptus bulvių traškučius. Ant pakuotės buvo užrašyta no preservatives, no artificial colorants. Tik namuose vartydama pakelį pastebėjau, kad kt. pusėje mažomis raidelėmis kitoje pakelio pusėje parašyta, kad sudėtyje yra natrio gliutamato ir kt. panašių medžiagų. Ar jūsų nuomone tai nėra vartotojo apgaudinėjimas? Lauksiu Jūsų išaiškinimo.

  Laba diena,
   
  tokios kategorijos produktų, kaip paklausime Jus minite, pirkėjas turėtų daugiau dėmesio skirti ženklinimo etiketės skaitymui prekybos įmonėje: gamintojas konstatavo, kad traškučiuose nėra dažiklių, nėra konservantų, jų tur būt ir nedėjo, o mononatrio gliutomatas yra aromato ir skonio stipriklis, jau kitos kategorijos maisto priedas, jeigu iki galo būtumėte perskaičiusi etiketę, manau to produkto nesirinktumėte.Tačiau noriu informuoti, kad viena porcija tokių traškučių jūsų gyvenime nieko nekeis, tik jų nereikia dažnai naudoti, nes tai produktas, kurio mitybinė vertė yra menkavertė.
  Dėkojame už pateiktą klausimą.
   
  Atsakymą parengė:
  VMVT Maisto skyriaus
  Vyr. gydytoja-higienistė
  Rita Sadūnaitė
  Tel.: 8~5 205 3161
  El.p.: rita.sadunaite@vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2017-11-24

 • Laba diena,norejau pasidometi,ar galima spausti obuoliu sultis ukiniam pastate "garazas"?vasaros metu ten vyksta suvirinimo darbai,o rudeni spaudzia obuoliu sultis,ar tai leistina?Aciu.

  Laba diena,

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad norit teikti sulčių spaudimo paslaugą, įmonė turi turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (Žin., 2008, Nr. 123-4693), būti susipažinusi su EB reglamento 852/2004 dėl maisto produktų higienos reikalavimais bei su Lietuvos higienos normos HN 15:2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023) reikalavimais.

  Apie pastebėtą nelegalią gamybą ar nekokybiškus maisto produktus galite pranešti Valstybinėi maisto ir veterinarijos tarnybai nemokama visą parą veikiančia telefono linija (8~800) 40 403 arba Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tinklalapyje užpildyti vartotojo skundo/pranešimo dėl nekokybiškų maisto produktų bei viešojo maitinimo įmonių teikiamų paslaugų elektroninę formą-anketą.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.
  Atsakymą parengė:

  Inga Keniausytė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19,  07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 17 12
  Faks. (8 5) 249 17 17
  El.paštas: ikeniausyte@vet.lt
  http://www.vmvt.lt

 • Laba diena, Norėčiau sužinoti kur galima ištirti mėsos gaminio produktą nustatan jų sudėtį ir kiekį procentais? Ačiu už atsakymą.

  Laba diena,

  Mėsos gaminių sudėties (kokybės rodiklių) tyrimai atleikami Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje (J. Kairiūkščio g. 10  Vilnius).  Informacija:  tel. (8 5) 278 0470, faksas (8 5) 278 0471,  el. paštas nmvrvi@vet.lt
   
  Dėkojame už pateiktą klausimą.
   
  Atsakymą parengė:
   
  Viktorija Septilkienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus
  Vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 17 08
  Faks. (8 5) 249 17 17
  El.paštas: viktorija.septilkiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

 • Laba diena, Ar vaikų maistelyje galima naudoti maisto priedus? Ačiū

  Laba diena,
   
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsakydama į Jūsų klausimą, informuoja, kad kūdikių ir mažų vaikų maisto produktuose maisto priedai nėra naudojami išskyrus konkrečiai numatytus atvejus. Kokie maisto priedai kūdikių ir mažų vaikų maisto produktuose gali būti naudojami ir kokiomis sąlygosmis, nurodyta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. vasario 10 d. įsakymu Nr. V-108 patvirtintoje Lietuvos higienos normoje HN 53:2010 "Leidžiami naudoti maisto priedai" 11 priede.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vaida Svetulevičiūtė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų g. 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1716
  vsvetuleviciute@vet.lt
  http://www.vmvt.lt

 • Laba diena, noriu atidaryti pilstomo alaus parduotuvę. Kokius reikalavimus turi ivykdyti tokio tipo istaiga pries pradedama veiklą. Dekoju už atsakymą.

  Laba diena,

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsakydama į Jūsų pateiktą klausimą, informuoja, kad pirmiausia Jums reikia turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį išduoda teritorinės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos.

  Visa informacija dėl pažymėjimo išdavimo galite rasti paspaudę šią nuorodą:
  http://vmvt.lt/node/596

  Jeigu kils papildomų klausimų, prašome kreiptis nurodytais telefonais.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Jonas Valuta
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 246 0965
  Faks. (8 5) 249 1717
  El.paštas: jonas.valuta@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2017-11-24

 • Laba diena. Noriu pradėti dirbti pagal verslo liudijimą, prekiauti iš autoparduotuvės duonos ir pyrago gaminiais visoje Lietuvoje. Automobilis, kaip autoparduotuvė, yra registruotas Vilniaus m. Kokių dokumentų gali reikalauti maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorius atliekantis patikrinimą.

  Laba diena,

  informuojame, kad norėdami vykdyti veiklą privalote turėti:
  1. Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį išduoda  pagal veiklos vietą atitinkama teritorinė VMVT, vadovaudamasi  Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimais, patvirtintais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu  Nr. B1-527 (Žin., 2008, Nr. 123-4693).
  2. Maisto produktų, kuriais prekiausite palydinčius dokumentus.
  3. Būti pasitikrinus sveikatą (medicininė knygelė). Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka, būti išklausiusiam higienos įgudžių mokymus (turėti pažymėjimą).

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1716
  El.paštas: anaciene@vet.lt
  http://www.vmvt.lt

Atgal